Anul şcolar 2006–2007

13 ianuarie 2007- participarea la FESTIVALUL NAŢIONAL DE COLINDE ŞI TRADIŢII UCRAINENE, Ediţia a XIV-a .

15 ianuarie 2007- Liceul nostru a fost vizitat de Președintele Ucrainei Victor Iușcenko, cu ocazia deschiderii podului istoric peste Tisa.

Ianuarie 2007. Vizita Președintelui Ucrainei Victor IușcenkoSanitarii pricepuţi”. Prof. Malearciuc Oksana

Aprilie 2007- apare primul număr a revistei şcolare CUVÂNT, coordonatori prof. Mihali Maria și prof. Cuceu Codruța, redactor şef Hreniuc Marta, cls. a IX-a B, tehnoredactare prof. Senkiv-Ferţadi Oksana.

10-14 aprilie 2007- are loc Olimpiada Naționala la Limba si literatura ucraineana, cu următoarele rezultate: Hreniuc Marta, cls. a IX-a, locul II (prof. Hreniuc Marta), Glodean Anca, cls. a X-a, locul II, (prof. Codrea Emilia), Rahovan Ana, cls. a XI-a, locul I, (prof. Hreniuc Marta), Tcaci Natalia, cls. a XII-a, mențiune I, (prof. Hreniuc Marta).

1 iunie 2007- participarea unui grup de elevi la concursul SALVAŢI VIAŢA, organizat de Crucea Roşie Maramureș. Locul II la faza locală.

8 iunie 2007– Echipa ” Acorduri stinse” din cadrul liceului a participat la concursul International CAUZA NOASTRA COMUNĂ- Program Transfrontalier de Educatie Ecologică în Regiunea Tisei Superioare , Editia a V-a. La concurs au participat 177 de echipe de la 71 de licee, din 38 de localităţi.

Absolvenţi

ХІІ-А – învăţători-educatoare — 30 elevi